Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

25.03.2019

Bolest pod ukazováčkem levé nohy

Dobrý den. Už třetí den pociťuji bolest pod ukazováčkem levé nohy a to i v klidu bez pohybu. Na omak je místo po dotknutí velmi bolestivé. Nejsem si vědoma žádného nárazu čí jiné aktivity, která by tuto bolest mola způsobit. Občas mě toto místo pobolívalo již dříve, ale velmi nepravidelně, chvilkově a ne s takovou bolesti. Děkuji

25.03.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Může jít o problém s příčnou klenbou, na místě by bylo vyloučit i patologickouú námahovou zlomeninou, které nemůsi nutně předcházet žádný úraz. Navštivte raději lékaře a dohodněte se s ním na dalším vyšetření.

24.03.2019

Alergická rýma a zánět horních cest dýchacích?

Dobrý den paní doktorko, Každoročně mě v období března až dubna trápí alergie (čirý výtok z nosu, ucpaný nos, při vysokých koncentracích také svědění očí a kýchání). Většinou užívám Zyrtec (0-0-1) a není problém. Bohužel tento rok začala alergie velice rychle a silně již poslední týden v únoru, navíc se během půlky března přidal suchý a dráždivý kašel a od minulé středy jsem navíc dostal lehké bolesti hlavy, hlen se změnil na žluto-zelený a poslední tři dny přibyla i velmi nízká teplota. Na ORL nic nenašli, spirometrie vyšla také negativní, bolesti svalů či kloubů nemám, bolest v krku také ne, proto si s výsledky vůbec nevím rady. Jsem aktivní sportovec a v tuto chvíli nevím, jestli mám ležet nebo normálně fungovat, protože mě současný stav zase tolik neomezuje, tedy kromě bolesti hlavy a celkové únavy z nedostatku kvalitního spánku (protože se přes noc několikrát budím). Děkuji moc za odpověď.

24.03.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Podle popisu bych potíže přičítala spíš protrahované viroze, než alergii, vhodný je klidový režim, dostatek tekutin, připodně můžete zkusit některý příppravek posilující imunitu jako Imudon, Imunostim,  Preventan. Ev. bych ještě doplnila odběry krve.

24.03.2019

potvrzení o zdr. způsobilosti řidiče

dobrý den, zajímalo by mne kdy se mám objednat na prohlídku pro obdržení zdrav. způsobilosti řidiče. Měsíc před dovršením 65 let? Děkuji

24.03.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Objednejte se telefonicky či mailem na pobočku, pokud máte pocit, že hůře vidíte, je vhodné oční vyšetření.

22.03.2019

Zátěžový test na diabetes

Dobrý den, minulý týden jsem byl na zátěžovém testu na diabetes. Odebrali mi jednou krev, po půlhodině mě poslali domů (nedávali mi pít cukernatý roztok), výsledky jsou prý u vás. Jak to tedy dopadlo? Děkuji J. Novák

22.03.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pokud jste měl vyšetření pouze nalačno, nejsou výsledky kompletní. Bohužel je nemám k dispozici, situaci řešte přímo na pobočce, kde by měli vědět více.

21.03.2019

Bolest v pravem boku ve výšce ledvin

Dobrý den, poslední dva dny mě bolí pravý bok. Nedokážu přesně říct jestli to jde více od zad nebo z vnitřku těla - záleží na poloze v které se nacházím. Kvůli bolesti špatně chodím a nemůžu spát. Bolest nedoprovází žádné dalsí příznaky (horečka, potíže s močením). Zkoušel jsem to vyležet, ale intenzita bolesti už druhý den roste. Co může být příčinou? Má smysl navštívit obvodního lékaře? Děkuji

21.03.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pokud je bolest závislá na pohybu je spíše od páteře, může vyzkoušt suché teplo přiložit termofor či teplý ručníky, Ibalgun, pokud se potíže neupraví, návštěva lékaře je na místě.