Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

29.06.2020

Bolesti ramen

Dobrý den, delší dobu trpím bolestmi ramen. Původně to vypadalo na zamrzlá ramena, cca 4 měsíce pravidelně cvičím a tyto potíže odezněly. Stále mne ale trápí omezená hybnost ramen (mám kulatá záda, ramena vysunutá vpřed), loupání v kloubech a bodavá bolest při rychlém pohybu. V minulosti jsem se léčil s výrůstky na ramenou a záněty šlach. Předpokládám, že návštěva ortopedie je nutná, možná fyzioterapie. Je zapotřebí doporučení praktického lékaře? Děkuji, VJ

29.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, pokud máte svého ortopeda, pak by vás měl vzít bez žádanky, pokud nemáte, žádanka bude ve většině případů nutnost.

Na rehabilitaci vás bez doporučení také nevezmou.

28.06.2020

Střevní problémy?

Dobry den, delší dobu občas pozoruji krev na toaletním papíře, někdy více, někdy méně, někdy vůbec. Dnes po jídle mi začalo krucet v břichu a objevila se velká plynatost. Pocit v břichu zvláštní nijak extra bolestivý, občas křeč. Co mě však zarazilo bylo, ze jsem pod sebou později našla krev? Velký flek oranžovo-červeného cosi.... ihned jsem letěla na zacho. Chuť k jídlu mám normální, žádnou změnu na sobě necitim. Po tomto mi najednou křeče, kruceni a plynatost zmizela. Dekuji

28.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, navštivte lékaře a domluvte další postup, při těchto příznacích je vždy nutno vyloučit nádor střev!! Příčiny jsou však většinou méně závažné.

25.06.2020

Na pohmat tvrdý výstupek pod žebry.

Dobrý den, během roku, jsem zhubl ze 128 kg na 116 kg. Při cvičení jsem si všiml, že mám pod hrudníkem, po vypnutí prsou, bouli. Na pohmat tvrdou a bez bolesti. Také se mi při cvičení v leže a zvednuti nohou vytvořil sval uprostřed břicha od shora dolů. Ze cvičením jsem ihned přestal. V levém třísle mám také zvětšenou bouli, na vyšetření jsem, byl na sonu, před dvěma lety Léčím se na vysoký tlak a cukrovku.

25.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, na konci hrudní kosti je výběžek, jmenuje se processus xiphoideus a pokud je vámi popisovaná boule uprostřed, bude to nejspíš ono.

Stran "svalu" uprostřed břicha - nejedná se o sval ale pravděpodobně o tzv. diastázu břišních svalů - ta je prakticky vždy neškodná, možná je snad alespoň korekce stavu vhodným cvičení, nejlépe pod dohledem fyzioterapeuta.

Bouli v třísle nechť zhodnotí váš lékař, který má jistě výsledek sona k dispozici.

24.06.2020

navsteva Italie 9.-12.7.20

Dobry den, Ve dnech 9.-12.7. budu sluzebne v Italii, lze provest test na Covid19? Diky Antonin Svobodnik

24.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, samozřejmě, jako samoplátce ho provádí odběrová místa či soukromé laboratoře.

24.06.2020

pálení nohou

Dobrý den, již několik dní mě pálí a svědí stehna na nohách, hlavně na pravé noze. Nevím vůbec co s tím, pocit je to dost divný a nepřestává to ani v noci, kdy na pravý bok si nemohu vůbec lehnout, to se pak pálení ještě zvýší. Poradíte mi co s tím? Děkuji

24.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bez vyšetření těžko radit, zkuste zvýšit příjem vitamínu skupiny B, pokud na noze nevidíte nic dalšího, jinak by bylo vhodné orientační neurologické vyšetření, event. odborné neurologické vyšetření (dle zvážení lékaře po zhodnocení kompletní anamnézy). V úvahu připadá také alergická etiologie potíží.