Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

11.04.2020

rada

Dobrý den,můj vnuk se k vám nedávno zaregistroval a čeká na přijetí,V TUTO DOBU NEMÁ NIKDE SVÉHO OBVODNÍHO LÉKAŘE.Nyní by potřeboval radu pomocí vašich online služeb.Bude li to možné mu dát radu na dotaz který tu za nechá ,tak vám budu moc vděčný. S pozdravem J .Kohout. ////// Dobrý den ,jmenuje se Denis Cina r 2001. je mi 19.let jsem kuřák 7.cigaret denně ,a příležitostně se napiji max 1x za měcíc ,mám problém s břichem v oblasti L dolní strany blíže k hrudnímu koši,mám bolesti hlavně po jídle,bolesti trvají někdy i 2.hodiny a při škytnutí nebo hlubokém nadechnutí se bolest zvetší,mám pocit na zvracení ale nezvracím.Žádné diety nedržím ale nic mastného nejím,co se týče stolice je pravidelná bez průjmu ale je tmavší. Z hruba před půl rokem jsem byl u dětského lékaře který mě vyšetřil a poslal na rentgen kde nic nenašly .Doporučil dietní režim a espumizan a lék na bolest.Ale problémy trvají dál.Kvůli strachu z bolesti jím třeba až na večer ale snažím se dodržovat pitný režim,Někdy jím pravidelně ,ale u této bolesti nevím kdy příjde,je to po jídle ,při sportu ne .A tento týden ta bolest je větší a častější.Prosím o vaši radu děkuji s úctou Denis cina

11.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bolest břicha je příznak, který nelze spolehlivě řešit přes internet, kolikrát nezjistíme příčinu ani speciálním vyšetřením... Přiznám se, že z vašeho popisu si ani neumím přesně představit, kde vás břicho přesně bolí. Každopádně by bylo vhodné jíst pravidelně, zkusit menší porce, ale návštěvu lékaře bych neodkádal, rozhodne se tam o způsobu došetřeni - zobrazovací metody, laboratoř, endoskopické vyšetření... vše záleží na výsledku klinického vyšetření!

09.04.2020

Brnění rukou

Dobrý den, trápí mě každodenní brnění v koneckach prstů rukou, teď to bývá i několikrát denně i když jsem v klidu. Už to mívám pár týdnů, ale doposud jsem tomu neprikladala větší význam.

09.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, příčin může být mnoho - nedostatek hořčíku, lat. Tetanie, nedostatek vit. B 12, neurologické příčiny - od útlaku nervu (např. syndrom karpálních tunelů) přes vážnější příčiny (ty jsou málo pravděpodobné).

Zkuste koupit v lékarně hořčik, B-komplex... pokud nebude efekt, tak se domluvte na dalším postupu s lékařem (laboratorní, EMG vyšetrěni, neurologické vyšetrění

08.04.2020

Nervózní

Dobrý den můžete mě poradit sem neustále nervozny naštvaný prostě za každou maličkost se hádám kryčim na ostatní lidi sem vzteklej a tak že se nemůžu uklidnit a prostě mě štve skoro každá věc která mě se nelíbí musím brát nějaký léky na uklidnění nebo co dělat? Protože to ohrožuje mojí rodinu mám manželku a dceru. A nechci kvůli tomu zůstat sám děkuji.

08.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bylo by vhodné osobně promluvit s praktickým lékařem a zvážit návštěvu odborné psychiatrické ambulance, kde jsou schopni navrhnout ideální léčbu. Důležitá je psychoterapie, ale i farmakoterapie.

06.04.2020

dotaz

Zdravím.Potřebujeme přeočkovat proti klíštové encefalitidě.Můžeme se objednat nebo máme počkat,až se uvolní opatření?

06.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, objednat se můžete, domluvíte se přímo na pobočce.

06.04.2020

Vlekla viróza..?

Dobrý den, prosím o radu: Od přibližně 9.3. mě trápí pocit šimrání až mírného pálení v oblasti pravé plíce, k tomu zvýšená teplota, původně jen okolo 37,3, postupně začala stoupat a kolísat až do hodnoty 38°. Nemám rýmu, mám občas chrapot, kašlu málo a nic nevykašlávám (celou dobu). Na Covid-19 jsem byla testovaná s negativním výsledkem (tuto sobotu, 4.4.). Dosud jsem se samoléčila fyzickým klidem, čaji, vitamíny a pod. (bylo telefonicky doporučeno sestrou v Mojí ambulanci Plzeň). Ale přijde mi, že už to celé trvá příliš dlouho. Momentálně se mi teplota pohybuje mezi 36,8 (ráno) a 37,5 (odpoledne). Přiznám se, že mám obavy navštívit lékaře osobně, z důvodu momentální oslabené iimunity a hrozby nakažení se koronavirem (např, v čekárně a pod.). Jak bych měla postupovat dál? A je takhle vleklá viróza běžná? (Nebyla jsem nemocná nekolik let zpátky.) Předem děkuji za reakci, přeju hezký den, K.T.

06.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, pokud bylo vyšetření na koronavir negativní, komtaktujte vaši pobočku, návštěvy se obávat nemusíte, objednáváme pacienty tak, aby se v čekárně nepotkávali, nebo zcela minimálně. Neznám přesně zvyklosti vaší pobočky, ale určitě to nějak vymyslíte. Zcela běžná takto dlouhá viroza není.