Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

17.06.2020

Zaléhání uší

Dobrý den, již dva týdny mi nepříjemně zaléhávají uši. Když si večer lehám, tak slyším hučení. Mám si zajít k obvodnímu lékaři pro žádanku, nebo mohu rovnou na ORL?

17.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, těká otázka, záleží totiž na každém specialistovi, zda-li vás vezme bez žádanky či nikoliv... Jistější je to cestou praktického lékaře, případně se zkuste předem telefonicky domluvit s ORL lékařem.

11.06.2020

otekla obe chodidla

Dobry den, uz dva dny mam otekle nohy. Otok zacina par cm nad kotniky a je okolo celeho kotniku,na obou nohach. Zadny naraz nebo zvrtnuti jsem nemel.

11.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, otoky nohou mohou být příznakem různých chrob - od žilní nedostatečnosti, přes ledviny či játra k srdečnímu selhávání... příčin může být samozřejmě mnohem více. Otoky by měl vidět a posoudit lékař, navrhne další došetření (odběr krve, RTG Srdce a plic, ECHO srdce, cévní vyšetření...) podle zhodnocení vašeho zdravotního stavu

08.06.2020

Odřená kůže na hrázi

Dobrý den. Při delší jízdě na kole jsem měl problémy s oděrkami kůže v oblasti hráze. Před víkendovou (cca 350 km) tůrou jsem si dané partie preventivně namazal kokosovým olejem/niveu v domnění, že se zjemní tření o sedlo a bude to lepší. Jak jsem bohužel záhy zjistil, efekt to mělo zcela opační, a vplyvem vlhka se mi velká část kůže začala odlupovat. Potřeboval bych poradit, jaký vhodný přípravek na zabránení mokvání kůže mám v lékarnách žádat. Mám sedavé zaměstnání, takže je to do jisté míry problém. Děkuji za radu.

08.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, na opruzenimy je vhodné aplikovat např bepanthen, připadně zinkovou mast. Pokud dochází k mokváni či olupování, bylo by vhodné u lékaře vyloučit, že nedochází k bakteriání či kvasinkové superinfekci (infelce nasedající na predisp. Místo). Důležitá je důkladná hygiena, ideálně s použitím antibakt. mýdla, udržovat partie v suchu, nosit bavlněné spodní prádlo a ideálně se vyvarovst dlouhému sezení.

02.06.2020

dotaz

Dobrý den,poslední tři týdny mám neustále pocit žízně,od 7 hodin ráno do 12 hodin vypiju přes tři litry tekutin a mám stále žízeň

02.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bylo by vhodné vyloučit cukrovku.

02.06.2020

Bolest zubu

Dobrý večer. Mám dotaz jak si pomoci? Zítra jdu k zubaři ale dneska mě chytla šílená bolest zubu, který mi můj zubař opravoval před měsícem, čistil mi kanálky a zadělal mi to jen takovou pastou. Začalo mě to bolet až dnes a šíleně to bolí a je to horší a horší. Dávala jsem si paralen i valetol ale nic mi nepomohlo. Mám zajet na pohotovost? Děkuji

02.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, předpokládám, že odpovídat na dotaz je již zbytečné, když jste měla dnes již v plánu zubaře. Pokud nezabírají běžné léky na tlumení bolesti, zubní pohotovost by měla problém vyřešit, ale vždy je lepší navštívit svého zubaře.