Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

02.06.2020

bolest paty leve

dobry den, uz asi tak cca 10dni me boli leva pata! neni to nejaky extrem abych nemohl chodit ale rad bych vedel co stim?

02.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, pokud se jedná o neúrazovou bolest, na patě není nic vidět, bývá nejčastější příčinou ostruha patní kosti. Bylo by vhondé doplnit RTG vyšetření, dle výsledku ev. odeslání ad RHB, další postup vám sdělí lékaři dle nálezu.

01.06.2020

8.6. prevence

Dobry den, objednal jsem se na prevenci doklad o zdravotni zpusobilosti na rp. ale neupresnili jsme si cas. Muzete mi prosim jen do zpravy napsat v kolik mam prijit? Dekuji.

01.06.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobry den, cestou online poradny není možné řešit objednávky na jednotlivých pobočkách. Kontaktujte vaší pobočku, bude stačit emailem.

29.05.2020

bolest

Dobrý den, již asi třetí den mě bolí na pravé straně hrudníku, je citlivé na dotek. Bolest vystřeluje až do pravé lopatky. Myslel jsem, že by to mohl být nějaký skřípnutý nerv, ale bohužel je bolest čím dál větší. Mám i trochu rýmu a občas vykašle hleny. Vzhledem k situaci s Covid 19 nevím, jak mám postupovat, zda se mám dostavit do ordinace v Praze Dejvicích... Nevíte, co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

29.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, domluvte se na pobočce na vyšetření - telefonicky nebo emailem. Příčin může být mnoho - od skříplého nervu, přes blokádu žebra, zánět pohrudnice, pasový opar....  bez klinického vyšetření vám těžko poradím.

28.05.2020

Dotaz

Dobrý den 26.9 2016 mi byla provedena transmetatarzální amputace levé nohy teda půl chodidla. Byla mi vyrobena uhlíková planžeta do boty a potřeboval bych novou. Ale nenavštěvuji žádného odborného lékaře který mi může tuto speciální vložku do boty předepsat. Dle vyjádření protetiky která mi tuto vložku vyrobila mi může předepsat,diabetolog,ortoped,protetický lékař rehabilitační lékař a traumatolog. Nevím si rady jak zařídit abych k tomu lékaři zašel a on by mi poukaz vypsal. Prosím o radu. Při dnešní situaci coronaviru nechci běhat po ordinacích a zjišťovat co a jak. Předem děkuji za Vaši vstřícnost. Kadlečík Jaroslav.

28.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, to neporadím, domluvte se s vaším lékařem, najděte v dokumentaci, kdo předepisoval posledně a budete se muset k němu znovu objednat.

19.05.2020

Zvýšený cholesterol

Dobrý den, při preventivní prohlídce mi byl již podruhé zjištěn zvýšený cholesterol. Dbám na zdravou stravu a výživu, jsem štíhlá, pohyb mám, beru doplňky stravy jako vitamin C, Omega 3, jediné, co mě napadá je, že jím více masa a vajíček, v podstatě můj jídelníček je nízkosacharidový a jím hodně kuřecí maso, vajíčka, mléčné výrobky, ořechy, zeleninu apod., cukr, bílá mouka v podstatě skoro vůbec, přílohy omezeně, žádné průmyslově zpracované potraviny, ovoce jen občas. Když chleba, tak doma pečený. Ne každý cholesterol je špatný, proto se chci zeptat, jestli je tedy zvýšený cholesterol vždy špatně a jestli mi stačí například zakoupit doplněk stravy např. Chole PRO. Nechci měnit jídelníček na méně tuků a bílkovin a hodně sacharidů. Děkuji za radu a přeji hezký den :) Radka Hastíková

19.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, posouzení hladiny cholesterolu a kardiovaskulárního rizika s ním spojeného je velmi individuální záležitost a nebudeme určitě schopni ji vyřešit v online poradně, od toho ostatně máte lékaře, který provedl preventivní prohlídku i kontrolní odběr, který by s vámi v případě potřeby měl probrat a vše vysvětlit. Proto se prosím obraťte na něj.

Hladinu cholestereolu ovlivňuje řada faktorů a jedním z nich je i genetika, se kterou nenaděláte nic. Nevím jakou hladinu cholesterolu máte ani jestli byl odebrán kompletní lipidogram, dokonce neznám ani váš věk. Jak říkáte, rizikový je zejména LDL cholesterol a nebo nevhodný poměr LDL a HDL cholesterolu. Vejce jistě mohou hladinu cholesterolu zvyšovat, co se týká masa, nejméně vhodné je vepřové a hovězí.