Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

28.07.2020

Bulka na předloktí

Dobrý den, před několika lety se mi udělala bulka na předloktí, nijak jsem to neřešil. Teď se mi udělala další jakoby na tricepsu. Bulky jsou pod kůží a skoro nejsou vidět, mají tak centimetr v průměru. Celou bulku můžu vzít mezi prsty a hýbat s ní do stran, když na ní zatlačím tak to nebolí. Kůže má normální barvu, vlastně o nich vůbec nevím. Nevíte o co by mohlo jít? Děkuji za odpověď

28.07.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o lipomy - nezhoubné tukové útvary, je možné nechat je chirurgicky odstranit. Po odstranění se i vyšetří, zda se opravdu jednalo o lipom.

28.07.2020

Antibiotika Duomox 1000 a slunce

Dobrý den, paní doktorka mi předepsala buomox 1000 upozornila mě že se mám vyhýbat slunci a já se chci zeptat jak se chránit když na to slunce musím stačí ochranný krém 50, nebo zakrýt kůži, hlavu? Chodím s malou okolo 11-13hodiny na procházku, jinak než v kočárku neusne, tak se tomu slunci úplně vyhnout nemůžu. Děkuji.

28.07.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, u duomoxu není fotosenzitivita popisována, nicméně vyskytnout by se asi mohla, ale není to zcela běžné.

Pochopitlně nedoporučuji opalování, ale procházka navíc s preventivním ošetřením kůže ochr. krémem by jistě neměla vadit.

25.07.2020

Samoindikovaný ZÁNĚT HORNÍCH CEST DÝCHACÍCH

Pomocí Vaší on-line samoindikace mi vyšlo, že mám ZÁNĚT HCD. Momentálně mám poněkud silnější rýmu, trochu kašel, mírně zvýšenou teplotu (37,3 po Paralenu 500) a na chvíli mě i přepadla zimnice. Za jakého předpokladu bych mohl v pondělí do práce? Nakolik by měli symptomy ustoupit, aby se o tom dalo uvažovat? (Práce v kanceláři u počítače)

25.07.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, do práce byste s příznaky redpiračního infektu neměl, spojte se (telefonicky/emailem) s lékařem na pobočce a domluvte spolu další postup. Pěkný den

23.07.2020

Bolest pravé tváře

Dobrý den, po nachlazení se mi spustila rýma, čirá, ale nyní i zelená s hustým zeleným hlenem. Začala mě nejdříve bolet tvář, nyní mi bolest vystřeluje i do ucha a bolí mě na dotek i celé oko. Vše jen na pravé straně. Zuby mě nebolí. Co by to mohlo být? Mám jít přesto k zubaři nebo k obvodnímu. Bolest začíná být nesnesitelná. Děkuji

23.07.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, určitě lékaře navštivte, obvodního, pravděpodobně se jedná o sinusitidu - zánet paranasálních dutin

22.07.2020

Bolest pat

Dobry den, uz delsi dobu me trapi bolest pat. Mam nadvahu a mela jsem narocne zamestnani, cely den na nohou. Mohu k ortopedovi i bez zadanky? Dekuji za odpoved

22.07.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o patní ostruhu, nicméně ortoped vás bez žádanky většinou nevezme, ale existují výjimky.