Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

04.02.2019

očkování proti Hepatitidě A a B

dobrý den, v prosinci 2016 jsem absolvovala první dávku Twinrix, v lednu 2017 pak druhou dávku. Třetí dávku jsem pak neabsolovala, protože jsem na ní zapomněla. Jak velká je pravděpodobnost, že v těle již nemám vůbec žádné protilátky? Za měsíc odlétám do Kambodže a potřebovala bych znát, jak se nechat naočkovat tak, aby nepřišly dvě dávky z předchozách dvou let v niveč (jestli se již tedy nestalo). Mockrát děkuji za odpověď.

04.02.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Obraťe se prosím na očkovací centrum Avenier. 

04.02.2019

chřipka?

Zdravím, v noci na noční jsem bez varování měla 38,9. dnes se mi chce umřít. Mám týden v práci zajištěný. Vím, že je to individuální, ale myslíte, že příští středu bych už mohla do práce - teoreticky? a někde psali, že nakažlivý je člověk jen 4 dny po začátku příznaků,

04.02.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Délka nemoci i infečnost je individuální, pokud se Váš stav nezkomplikuje např. infekcí dolních cest dýchacích, měla byste být do týdne bez teplot či jiných potíží komplikující návrat do práce.

04.02.2019

Doplnujici otazka k predchozi odpovedi

Ja se moc omlouvam, ale pisete "Pokud se stav během 4 dní nezlepší, navštivte lékaře." to jsou 4 dny ode dneska nebo od patku (psal jsem ze mam teplotu od patku)

04.02.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Je vhodné navštívit lékaře v případě , že po užívání antipyretik 4 dny nedojde alespoň k poklesu teplot. 

04.02.2019

Riziko pohlavní nemoci

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jaké je riziko, že bych měl nějakou pohlavní nemoc avšak bez jakýchkoliv citelných příznaků po praktikování nechráněného sexu s pár minulými partnerkami?

04.02.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Riziko je přímo úměrné rizikovosti Vašich minulých partnerek. Pokud chcete mít konkrétnější odpověď, nechejte se otestovat.

04.02.2019

Chřipka? Co si koupit.

Dobrý den, od pátku mám teploty mezi 37 a 38.5. (většinu víkendu kolem 38 tlumeno paralenem) Během víkendu jsem začal kašlat a trochu vykašlávám ale ne moc. Už mě ale od kašle začíná bolet na plicích. Rýmu mám spíš ojediněle, vodnatou. Podle aplikace je to nejspíš "jen chřipka" tak jsem se chtěl zeptat co si koupit krom paralenu. Díky, Vintr

04.02.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Zkuste Stoptusin nebo Sinecod na kašel, hodně pijte čaje, teplé ne vysloveně horké, teplotu tlumte Paralenem či Ibalginem při vzestupu nad 38°C. Pokud se stav během 4 dní nezlepší, navštivte lékaře.