Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

02.06.2019

info

Dobry den mam dotaz ,kdyz chci vedet moji krevni skupinu a vysledky odberu krve .Musim se objednat k lekari nebo mi tohle muze zdelit setricka osobne na recepci.

02.06.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Raději se objednejte k lékaři, záznam o krevní skupině není běžně dostupný, pokud jste nepodstoupila větší operaci, v případě, že jste byla těhotná, má ho k dispozici spíše Váš gynekolog.

31.05.2019

zánět achillovy šlachy

Dobrý den, už nekolikátý měsíc trpím bolestí achillovy šlachy. Bolest vždy v klidu ustupuje, mám pocit, že je vyhráno, poté ale nastane období zvýšeného pohybu a bolestivost je zpět. Citlivá je oblast paty (patního výstupku vzadu, ne vespod), teď už i šlacha směrem k lýtku. Na patě je otok, oblast je na dotek teplá. Jsem v 10. týdnu těhotenství, neberu proto žádný Ibalgin. K mazání používám arnikový gel. S lékařem jsem doposud nic nekonzultovala. Momentálně jsem v USA, v Česku budu opět v červenci. Doporučujete návštěvu lékaře s odborným vyšetřením (ortopedie, revmatologie/fyzioterapie) nebo domácí klidový režim? Díky předem za reakci a radu. Zdraví Aneta Vokálová

31.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Doporučila bych vyzkoušet Ibalgin lokálně v masti, pokud by potíže během 14 dní neustoupily, navštivte lékaře, ten zváží dakší postup - obstřik paty, aplikaci UZ terapie.

30.05.2019

Klíště v těhotenství

Dobrý den, dnes jsem měla na noze přisáte malé klíště(cca 4-5h),klíště jsme vyndali celé,oblast vydesinfikovali. Jsem 24 tt, za jak dlouho má smysl si nechat udělat nějaké krevní testy? Naposledy jsem byla očkovaná na encefalitidu před 6 lety,nyní jsem na přeočkování kvůli těhotenství nesla... Děkuji Lucie Berger

30.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pokud by se během prvních 10 dní objevily příznaky chřipového onemocnění- teplota bolesti svlů, stavy na zvracení, bolesti hlavy, vyhledejte lékaře. Serologii lymské boreliozy má smysl dělat cca 4-6 týdnů po přisátí, pokud byste v obl kousnutí nebo i jinde po těle sledovala červený flek se středovým vyblednutím, navštivta lékaže také ihned.

29.05.2019

pásový opar

Dobrý den, na pravé lopatce se mi objevila vyrážka (červené hnisavé pupínky na nepravidelné ploše asi 5x10 cm), která je docela bolestivá. Mám podezření na pásový opar. Teplotu ale nemám. Namazala jsem si to mastí na opary Zovirax. Je to správný postup? Druhý dotaz - jak moc a jak dlouho je to nakažlivé? Je to přenosné vzduchem? Mám malého vnuka (2 roky), s kterým sdílím společný dům (ne domácnost, ale chodí ke mně i několikrát denně na návštěvu). Byl u mě několikrát i v době, kdy jsem již vyrážku měla, ale neměla jsem podezření na herpes. Má jít 6.6.2019 na operaci a tak se bojím, aby se ode mne nenakazil a nemuseli jsme zákrok kvůli tomu odkládat. Děkuji za odpověď.

29.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Onemocnění je nakažlivé pouze přímým stykem s obsahem puchýřků. Zovirax v masti Vám v této fázi nepomůže, je vhodné ho nasadit v tabletkách. Rozhodně bych o situaci informovala praktického lékaře, bylo by vhodné doplnit odběry krve a nejspíš i odložit operaci, budete oslabená, Váš zdravotní stav by se mohl zkomplikovat.

28.05.2019

OČR Na Me

Dobrý den, Je možné aby na mě dostal přítel OČR po té co jsem se vrátila z porodnice? Po případě pokud ano co je pro to potřeba udělat? Rigdova

28.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Bylo by to možné v případě, že byste onemocněnla a nemohla se o dítě starat.