Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

29.04.2020

Testy na syfilis a HIV

Dobrý den, provádíte také odběry krve pro testy na HIV nebo syfilis?

29.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, ano, nicméně vhodnější je navštívit dermatovenerologii, kde lépe zhodnotí, zda-li není vhodné provést ještě další vyšetření.

28.04.2020

bolest hlavy

Dobrý den, od malička trpím bolestmi hlavy. mám nové brýle, práci na monitoru omezuji a bolest neustupuje, dostatečně piju. jsou dny, kdy mě hlava bolí i 2x denně. všimla jsem si, že v průměru mě hlava bolí i 3x týdně. zřídka kdy mi stačí promasírovat hlavu a procvičit krční páteř a oči. ve všech případech si musím vzít prášek na bolest. někdy se mi při tom motá hlava a velice mi vadí světlo, tlak mám většinou mírně snížený cca +-110/73. bolest je různá, někdy je v oblasti čela a spánku, někdy v oblasti očí, jindy temeno, celá hlavá či za krkem. prosím vás o radu, jak postupovat. ráda bych se nechala vyšetřit a zjistila, zda to má hlubší význam nebo proč mě pořád bolí hlava. předem vám velice děkuji za váš čas hezký den Simona D.

28.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, cestou praktického lékaře je možné základní vyšetření, ev.  indikace dalšího neurologického vyšetření, kde neurolog může indikovat další došetření (CT mozku, magnetická rezonance...)

 

24.04.2020

Výpis

Dobrý den, potřebuji výpis z dokumentace, musím absolvovat preventivní prohlídku? Děkuji za odpověď Miroslav Rzyman

24.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, je to ve vašem zájmu. Jinak je na rozhodnutí lékaře, zda-li má o vás všechny potřebné informace.

24.04.2020

Neck Pain

Hello, I have had a discomfort in my neck for a long time, several months. I have often felt muscle tension on the right side, but that is tolerable as it is often relieved with massage or rest. I can not recall any injury or specific event that lead to this, but in the last 4 months there is a discomfort in the right side of my neck that varies in intensity but feels more spinal than muscular. When I tip my head to the right side I can feel some discomfort, and if I turn my head quickly or stretch I can often hear and feel a "cracking" sound similar to when a person cracks his knuckles. Some days this can lead to all the muscles in my neck and upper back feeling tight and uncomfortable. This is not an acute problem, some days my neck aches badly and others I don't notice it. Overall it is something that is not going away and it worries me about my long term health when I am older. I am 36, far too young to live with neck pain. Is this something I should see a GP doctor about, or seek a specialist?

24.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

You should see your GP and he will decide if it is necessary to seek a specialist.

24.04.2020

Angínu

Dobrý den, včera pobrudila jsem se oteklym jazykem a bolesti na krku. Dneska nemám hlasů, así mám angínu. Můžete posílat e-receptů na antibiotika? Děkuji

24.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bohužel, předpis léků zde není možný, je potřeba kontaktovat pobočku a domluvit se tam. Antibiotika však nemusí být nezbytná.