Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

23.04.2020

Bolest ruky

Dobrý den, před cca měsícem jsem se bodl nožem do ruky v oblasti mezi palcem a ukazovákem. Ránu jsem vyčistil, a nechal zahojit. Vše bylo v pořádku. Teď asi 3 týdny po úrazu, mě ruka bolí při jakékoliv zátěži, i malé. Začal jsem mazat Olfen gelem, měl bych se raději objednat k praktickému lékaři a domluvit s ním další postup?

23.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, nejspíše ano, 

23.04.2020

Povinné očkování na Tetanus

Dobrý den, mám možná hloupý dotaz. Měla bych jít okolo června na povinné očkování. Ale jsem těhotná. Může se očkovat během těhotenství ? Děkuji Vám. S pozdravem Svobodová

23.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, ano možné to je, pokud byste očkování v těhotenství zvažovala, doporučuji kombinovanou vakcínu i proti černému kašli. Očkování těhotných se v tomto případě doporučuje v období od 28.-36. týdne těhotensví. Nicméně nezbytnost přeočkování zkonzultujte s vaší pobočkou - dle data posledního očkování doporučí to nejlepši pro vás.

22.04.2020

dlouhodobá nemoc

Dobrý den, jak dlouho je možné být na neschopence. Je to asi rok? Pokud tuto dobu zcela vyčerpám a ukončím dlouhodobou pracovní neschopnost po celé době dané zákonem, mohu znovu nastoupit na pracovní neschopnost, například, když dostanu za čtvrt roku chřipku, nebo si zlomím nohu. Děkuji

22.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, maximální doba je 380 dní, po 380 dnech PN končí podpůrčí doba a dále pak není vyplácena nemocenská - náhrada mzdy. Můžete požádat o proslouženii podpůrčí doby, ta může být opakovaně prodloužena příslušnou OSSZ. Prodloužení je možné vždy maximálně na 3 měsíce a celkem maximálně o 350 dnů.

Pokud je mezi dvěma pracovními neschopnostmi odpracováno méně než 190 kalendářních dnů, nová podpůrčí doba se začne krátit. Krácení proběhne tak, že se vezme posledních 380 dní před vznikem aktuální pracovní neschopnosti a zjistí se, na kolik z těchto dní připadaly předchozí pracovní neschopnosti. O tyto dny se pak zkrátí maximální podpůrčí doba. Pokud tedy například pojištěnec vyčerpal během roku 2018 a ledna a února 2019 celou podpůrčí dobu, poté nastoupil od 1. 3. 2019 na měsíc do zaměstnání, ale od 1. 4. opět onemocněl, měl by mu vzniknout nárok pouze na měsíc pracovní neschopnosti.

22.04.2020

Vstupní prohlídka

Dobrý den, od kdy bude možné se objednat na vstupní prohlídku?

22.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, možné to dle možností pobočky již je, kontaktujte vaši pobočku a domluvte se na postupu.

21.04.2020

Očkování klíšťová meningoencefalitida + preventivní prohlídka

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, zda byste se mi mohli podívat do karty, zda už nemám propadlé očkování proti klíšťové encefalitidě, a pokud ne, na kdy si mám naplánovat přeočkování. Omlouvám se, nemohu tuto informaci u sebe dohledat. Dále bych se chtěla zeptat na preventivní prohlídku, vzhledem k tomu, že mi je 30 let, tak bych měla mít u své zdravotní pojišťovny (211) plně hrazenou preventivní prohlídku u praktického lékaře a vyšetření glykemie a hladiny cholesterolu v krvi, tak jsem se s Vámi chtěla domluvit, kdy a jak to provést. Děkuji a přeji Vám krásný den S pozdravem Michaela Novosadová

21.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, na vaši kartu se nedostanu, musíte kontaktovat vaši pobočku. Preventivní prohlídka není pevně vázaná na věk, ale dělá se každé 2 roky.