Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

18.05.2019

jaterní dieta

Mám mírně zvýšené hodnoty jaterních testů. Alkohol jsem naprosto vynechala (a nikdy jsem ho nepila nadmíru), chtěla bych upravit jídelníček, proto jsem pátrala po internetu po jaterních dietách. Jednotlivá doporučení si ale silně protiřečí (např. česnek, banány, kyselé zelí, brokolice - jednou doporučeno, jindy striktně zakázáno). Můžete mi prosím poradit nějaký důvěryhodný zdroj (i tiskoviny, nemusí to být internet), kde bych se dočetla, které potraviny jsou a nejsou u jaterní diety vhodné? Předem děkuji za radu. Helga Augustinská

18.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Je vhodné se vyvarovat zejména tučným a smaženymjidlum. Zkusit čaj nebo doplňky z ostropestřce, případně Essentiale forte či jiná hepatoprotektiva.
17.05.2019

Pracovní úraz - papíry do práce a pro pojišťovnu

Dobrý den, dnes jsem byl v práci odevzdat neschopenku a bylo mi řečeno, že se mám se svým lékařem domluvit o nějakých papírech pro účetní, aby mohla dopočítat mojí mzdu a papíry pro pojišťovnu.. Prý mi to má vyplnit lékař. Jak to tedy funguje? Děkuji za radu, Ovčiak

17.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Po 14 dnech a na konci každého kalendářního měsíce máte nárok na lístek na peníze, měly by Vám ho dát automaticky sestry na recepci.
15.05.2019

Narazenina

Dobrý den, minulý týden ve středu jsem spadla na ruku a byla na pohotovosti. Řekli mi že je to naražene a že si mám vzít prášek na bolest a mazat to.. Ale ani po týdnu to není lepší a živím se řízením, takže je to problém. Mám Vás navštívit nebo to přetrpět? Bolí to den ode dne víc a já nevím co mám dělat. Udělala se mi pár dní zpět modrina na té ruce ale u zápěstí a ne u loktu kde me to bolí..

15.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pokud Vas bolest omezuje při výkonu práce , navštívila bych lékaře a nechala si vystavit neschopnost. Pokud jste neměla rentgen ruky, bylo by vhodné jej doplnit. Narazenina může bolet 2-3 měsíce. Modrina se posunula do periferie vlivem gravitace, tím bych se neznepokojovala.
09.05.2019

Jméno ošetřujícího lékaře

Dobrý den, prosím o jméno lékaře u kterého jsem registrován. Děkuji

09.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pokud potřebujete úvest někde pro administrativní účely, vyberte kteréhokoliv lékaře z pobočky. Pokud chcete chodit pravidelně ke stejnému lékaři, oznamte to sestře při objednávání.

07.05.2019

výpis

dobrý den, je možné zaslat výpis ze zdravotní dokumentace mailem? Nebo si musím osobně? Vyžaduje to po mně můj zaměstnavatel. Děkuji, Pavel 

07.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Je potřeba si jej objednat telefonicky či mailem na pobočce a poté osobně vyzvednout.