Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

07.05.2019

Kyčelní kloub, pánevní oblast

Dobrý den, minulý rok jsem prodělala blokaci zad v bederní oblasti. Na rentgenu se nic nezjistilo a dle neuroložky šlo o zatuhlé svaly v pánevní oblasti. Předepsala mi léky na uvolňování a podstoupila jsem rehabilitaci, fyzioterapii. Po 14 dní se stav zlepšoval. Snažila jsem se cvičit doporučené cviky, plavat. Poslední dobou se mi záda opět dostala do podobného stavu. Když odpočívám, bolest zmizí za pár dní. Jenže již několik dní cítím bodavou bolest v kyčelní oblasti, než se začnu hýbat. Občas se přidá i mravenčení. Na dlouhých procházkách bolest ustupuje. Pomáhají náplasti z čili papriček nebo masáž alpou. Prášky jako brufen pomáhají jen na chvíli. Mám sedavé zaměstnání..

07.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Zkuste se pravidelně věnovat aktivitám při kterých páteři ulevite, plavání cvičení na gymnastickém balonu, cviky, které Vám ukázal fyzioterapet, chůze s holemi. Pokud se budou potíže přesto stupňovat navštivte znovu neurologa.

02.05.2019

zvracení

Dobrý den od rána mi je nevolno, a zhruba od dvou hodin zvracím. Minulé úterý jsem byla na embryo transferu, užívám 4x1 tabletku estrofermu. Po užití třetí tablety jsem šla půl hodiny na to opět zvracet. Tak se chci zeptat zda se stihl vstřebat? Děkuji za odpověď Eva

02.05.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

To Vám bohužel nemohu s jistotou potvrdit, pokud je vám stále nevolno, poraďte se spíše s odborníkem z IVF centra.

30.04.2019

leidenská mutace

Dobrý deň, bola mi zistená leidenská mutace, o ktorej som doteraz nevedela. V dubnu 2018 som mala úraz nohy - vyvrtnuty kotnik do vnútornej strany. Ešte stále mám bolesť tej nohy (prevažne lýtko pri podrepe). Chcela by som však kvôli leidenskej mutaci podstupit ultrazvuk nohy, aby sa vylúčila možnosť trombózy. Mám navštívit praktického lekára alebo smerovať dotaz a informáciu o možných komplikáciách na ortopéda? Ďakujem za odpoveď

30.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Riziko trombozy je podstatně vyšší pokud jste mutaci zdědila od obou rodičů a jste tedy homozygot s touto mutaci, pokud máte mutaci pouze po jednom s rodičů, tedy ve formě heterozygota, riziko není tak velké, tuto informaci Vám měl sdělit hematolog. Pokud cítíte bolest v oblasti lýtka navštivte lékaře, který po vyšetření zváží jak vysoké je riziko trombozy, případně Vás odešle k dalším vyšetřením.

30.04.2019

Mam se objednat na vysetreni?

Dobrý den, poboliva mě v krku, mám tam takový "knedlik" a obtížněji se mi polyká. Dnes v noci mě probudily návaly horkosti. Teplotu jsem si měřil dnes ráno při těch navalech horkosti 36,5. Stav v krku trvá už několik dní, jsem bez kašle nebo plného nosu. Navaly horkosti se přidaly dnes. Děkuji. Antonín Škaryd

30.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Zkuste Ibalgin 2-3x denně, kloktat šalvěj nebo použít Stopangin spray, pokud budete mít teplotu, nebo se stav během 3 dnů nezlepší, navštivte lékaře.

29.04.2019

bolest v oblasti kyčle

Dobrý den, prosím poraďte mi. Již pár týdnu mě bolí v oblasti kyčle na levé noze. (myslím že je to od kloubu ale jistá si nejsem) Občas je boles bodavá jindy jen tupá. ale bolestivost je ať sedím v práci ležím, chodím nebo jezdím na bruslích, nebo plavu.

29.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Měla byste se nechat vyšetřit u lékaře, bolest může být od kyčle , ale i od páteře, lékař Vám navrhne vhodnou léčbu či další došetření.