Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

13.04.2020

Bolest žaludku

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně bolesti žaludku. Skoro každý měsíc mě chytnou hrozné křeče žaludku, které trvají celou noc/den. Nepomáhají mi ani žádné bylinkové čaje či kapky. Křeče jsou opravdu silné, že jen ležím a modlím se aby to přestalo. Mám novou práci a už jsem kvůli tomu jednou nebyla, protože bych s tím opravdu nezvládla ani dojít do té práce natož pracovat. Proto jsem se obrátila na lékaře, který mě poslal na sono žaludku i na gastroskopii. Vše bylo v pořádku. Helicobacter, vředy, alergie na lepek- to vše bylo vyloučeno. Prý to tedy bude z nervů. Ale mi se nechce věřit, že až takové bolesti mohou být z nervů. Už si fakt nevím rady.....Co by to ještě mohlo být? Až těď mám opravdový stres, protože se bojím, že kvůli tomu příjdu o práci. Hlídám se i v jídle, abych nejedla hodně tučného. Jsem z toho prostě nesvá a fakt se bojím, že ta bolest příjde znova..poraďte prosím...Tóthová

13.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, rozumím tomu tak, že proběhlo kompletní gastroenterologické vyšetření? Nebo jen gastroskopie a UZ břicha? pokud byla pouze vyšetření, je ke zvážení konzultace gastroenterologa s kompletním vyšetřením, ev. neurologické vyšetření k vyloučení podílu vertebrogenního. Klidně se za mnou v ambulanci po domluvě se sestrami zastavte a zkusíme něco vymyslet.

13.04.2020

Dotaz na zdravotní stav

Dobrý den, mám prosbu o radu. Dnes jsem se probudila se zvýšenou teplotou 37,2 která přes den klesla, k večeru opět 37,2. Jsem unavená, pobolivaji mě oči, trochu bolí ruce. Jinak je vše ok, kašel nemám. Chci se zeptat, zda tento stav můžu mít díky ocekavane menstruaci (očekávám během 2 dnů) nebo zda to spíše ukazuje na nějakou nákazu? Moc děkuji za radu.

13.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, pravděpodobně můžete, počínající virózu nicméně také nevyloučím.

12.04.2020

Úraz nohy

Dobry den, ve ctvrtem mi spadla na nárt 15 kg cihla. Uz to ani moc neboli ale natekla mi cela noha a zacali mi modrat prsty. Nohu chladim a mazu ibalgin gelem. Chci se zeptat jestli je potrebna navsteva lekare nebo se to da vylecit doma? Dekuji

12.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bylo by jistě vhodné vyloučit zlomeninu.

11.04.2020

rada

Dobrý den,můj vnuk se k vám nedávno zaregistroval a čeká na přijetí,V TUTO DOBU NEMÁ NIKDE SVÉHO OBVODNÍHO LÉKAŘE.Nyní by potřeboval radu pomocí vašich online služeb.Bude li to možné mu dát radu na dotaz který tu za nechá ,tak vám budu moc vděčný. S pozdravem J .Kohout. ////// Dobrý den ,jmenuje se Denis Cina r 2001. je mi 19.let jsem kuřák 7.cigaret denně ,a příležitostně se napiji max 1x za měcíc ,mám problém s břichem v oblasti L dolní strany blíže k hrudnímu koši,mám bolesti hlavně po jídle,bolesti trvají někdy i 2.hodiny a při škytnutí nebo hlubokém nadechnutí se bolest zvetší,mám pocit na zvracení ale nezvracím.Žádné diety nedržím ale nic mastného nejím,co se týče stolice je pravidelná bez průjmu ale je tmavší. Z hruba před půl rokem jsem byl u dětského lékaře který mě vyšetřil a poslal na rentgen kde nic nenašly .Doporučil dietní režim a espumizan a lék na bolest.Ale problémy trvají dál.Kvůli strachu z bolesti jím třeba až na večer ale snažím se dodržovat pitný režim,Někdy jím pravidelně ,ale u této bolesti nevím kdy příjde,je to po jídle ,při sportu ne .A tento týden ta bolest je větší a častější.Prosím o vaši radu děkuji s úctou Denis cina

11.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, bolest břicha je příznak, který nelze spolehlivě řešit přes internet, kolikrát nezjistíme příčinu ani speciálním vyšetřením... Přiznám se, že z vašeho popisu si ani neumím přesně představit, kde vás břicho přesně bolí. Každopádně by bylo vhodné jíst pravidelně, zkusit menší porce, ale návštěvu lékaře bych neodkádal, rozhodne se tam o způsobu došetřeni - zobrazovací metody, laboratoř, endoskopické vyšetření... vše záleží na výsledku klinického vyšetření!

09.04.2020

Brnění rukou

Dobrý den, trápí mě každodenní brnění v koneckach prstů rukou, teď to bývá i několikrát denně i když jsem v klidu. Už to mívám pár týdnů, ale doposud jsem tomu neprikladala větší význam.

09.04.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, příčin může být mnoho - nedostatek hořčíku, lat. Tetanie, nedostatek vit. B 12, neurologické příčiny - od útlaku nervu (např. syndrom karpálních tunelů) přes vážnější příčiny (ty jsou málo pravděpodobné).

Zkuste koupit v lékarně hořčik, B-komplex... pokud nebude efekt, tak se domluvte na dalším postupu s lékařem (laboratorní, EMG vyšetrěni, neurologické vyšetrění