Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

19.05.2020

Zvýšený cholesterol

Dobrý den, při preventivní prohlídce mi byl již podruhé zjištěn zvýšený cholesterol. Dbám na zdravou stravu a výživu, jsem štíhlá, pohyb mám, beru doplňky stravy jako vitamin C, Omega 3, jediné, co mě napadá je, že jím více masa a vajíček, v podstatě můj jídelníček je nízkosacharidový a jím hodně kuřecí maso, vajíčka, mléčné výrobky, ořechy, zeleninu apod., cukr, bílá mouka v podstatě skoro vůbec, přílohy omezeně, žádné průmyslově zpracované potraviny, ovoce jen občas. Když chleba, tak doma pečený. Ne každý cholesterol je špatný, proto se chci zeptat, jestli je tedy zvýšený cholesterol vždy špatně a jestli mi stačí například zakoupit doplněk stravy např. Chole PRO. Nechci měnit jídelníček na méně tuků a bílkovin a hodně sacharidů. Děkuji za radu a přeji hezký den :) Radka Hastíková

19.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, posouzení hladiny cholesterolu a kardiovaskulárního rizika s ním spojeného je velmi individuální záležitost a nebudeme určitě schopni ji vyřešit v online poradně, od toho ostatně máte lékaře, který provedl preventivní prohlídku i kontrolní odběr, který by s vámi v případě potřeby měl probrat a vše vysvětlit. Proto se prosím obraťte na něj.

Hladinu cholestereolu ovlivňuje řada faktorů a jedním z nich je i genetika, se kterou nenaděláte nic. Nevím jakou hladinu cholesterolu máte ani jestli byl odebrán kompletní lipidogram, dokonce neznám ani váš věk. Jak říkáte, rizikový je zejména LDL cholesterol a nebo nevhodný poměr LDL a HDL cholesterolu. Vejce jistě mohou hladinu cholesterolu zvyšovat, co se týká masa, nejméně vhodné je vepřové a hovězí.

16.05.2020

Klíšťová encefalitida

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli není třeba dostavit se na přeočkování proti klíšťové encefalitidě. Bohužel si nepamatuji, kdy jsem naposledy byla přeočkována a už jsem letos měla klíště, tak bych se chtěla ujistit, zda je očkování stále platné.

16.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, s tím vám nemůžu poradit, píšete do online poradny, kde nemám přístup k vaší dokumentaci. Je třeba obrátit se na vaši pobočku.

14.05.2020

Žádost o recept

Dobrý den, mohl bych touto cestou požádat o zaslání receptu na CALCICHEW na email? Děkuji předem.

14.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, nemůžu vám vyhovět, o léky je nutno žádat přímo konkrétní pobočku- emailem, telefonicky nebo osobně.

13.05.2020

Otok nadočnicového oblouku

Dobrý den, cca 2 měsíce se mi objevuje otok nadočnicového oblouku pravého oka. Někdy je to tak, že mi to padá na horní víčko, jindy je to jen lehce nateklé. Nevím jestli to je zdravotní problém pro vás nebo se mám obrátit na očního lékaře. Děkuji za odpověď.

13.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, očním lékařem nic nezkazíte, nejspíše by v rámci došteřování bylo oční vyšetření indikováno. Váš lékař nejspíš indikuje komplexní laboratorní vyšetření  k vyloučení interní příčiny. Další postup zvolí dle nálezů.

12.05.2020

Sucho a kyselo v ústech

Dobrý den. Mám pocit žízně i když se napiji. Mám i kyselo v ústech. A bílí povlak na jazyku. Nevím ,co to je. Bojím se těhotenské cukrovky. Jsem v 16 tt.

12.05.2020 | MUDr. Jakub Němec

Odpověď na dotaz

Dobrý den, samozřejmě je vhodné vyloučit těhotenskou cukrovku, domluvte se na pobočce.