Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

03.11.2018

Otoky končetin

Dobrý den, během léta jsem na sobě zaregistrovala otoky nohou, hlavně kotníků, někdy i nártů a chodidel. Měla jsem tzv. "nohy jak konve". Tenkrát jsem to přičítala vysokým teplotám. Nicméně otoky trvají a navíc se mi někdy stává, že mám nateklé i ruce a prsty, vidím to hlavně, že mám najednou zařízlé hodinky do ruky a prsty jako buřtíky. Mám sedavé zaměstnání, ale pohyb se snažím udržovat. Poslední takový problém jsem zaregistrovala při veerním posezení v restauraci, kdy jsem najednou po chvíli pocítila, že mě tlačí boty a otekly mi prsty. Pocitově je najednou takový nepříjemný tlak, že mám pocit, že to nevydržím. Je mi 26 let. Děkuji moc za radu. Určitě plánuji zajít k lékaři, jen prozatím volím tuto možnost, abych alespoň tušila, čím by to mohlo být.

03.11.2018 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Tyto potíže mohou mít spostu příčin problém s oběhovou soustavou, ledvinami, lymfatickým systémem, není univerzální rada, kterou bych Vám mohla dát po internetu, určitě je vhodne podstoupit vyšetření u lékaře. 

01.11.2018

Ureoplazma Species

Dobrý deň môžme mať s manželkou pohlavný styk s ochranou (kondómom) pokiaľ sa liecime s ATB na ureoplazmu Species?

01.11.2018 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pohlavní styk mít můžete, hlavně byste měli být přeléčeni oba současně. 

25.10.2018

Změna pobočky

Dobrý den, z důvodu přestěhování prosím o změnu pobočky na pobočku Zlín. Děkuji

25.10.2018 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Dostavte se prosím na pobočku ve Zlíně, tam s Vámi  vše vyřeší.

25.10.2018

Očkování proti tetanu

Dobrý den, nestihli jsme se ženou pravidelné přeočkování proti tetanu, tedy budeme asi potřebovat kompletní nové naočkování. Zajímalo by mě, jestli se musíme objednávat (na přeočkování asi ne, ale na kompletní očkování si nejsem jistý)? Předpokládám, že se po očkování musím vyhnout fyzické námaze, tedy hrozí asi i únava. Jak dlouho by toto přetrvávalo, resp. kdy se budeme moci vrátit do "normálního" režimu? Jedná se o zákrok hrazený pojišťovnou? Děkuji.

25.10.2018 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Je možnost ještě odebrat protilátky, pokud bysteměli dostatečnou hladinu, stačila by dávka jedna, není vyjímkou, že se protilátky drží i více než 20 let. Objednejte se k lékaři, ten Váš stav zhodnotí.

24.10.2018

Kontrola plic

Dobrý den, jsem bývalý silný kuřák a ve svém věku 31 let pociťuji, že plíce nejsou v 100% stavu. Např. při běhání kdy zhluboka dýchám tak sípu a při hlubokém nádechu se rozkašlu apod. Rád bych si nechal zkontrolovat plíce a jejich stav. Je nutné nejdřív zajít k vám pro doporučení anebo se můžu nahlásit přímo někam na plicní? Případně kam a jak. Děkuji.

24.10.2018 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Začala bych vyšetřením u nás a rtg snímkem, objednejte se prosím.