Online poradna

Od srpna 2016 je online poradna určena výhradně registrovaným klientům MOJE AMBULANCE. Děkujeme za pochopení.

V online poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně zdraví, nemocí a léčby.

Online poradna slouží především jako podpora pro online diagnostiku, tzn. že pokud při online diagnostice nedostanete dostatečnou odpověď anebo chcete více konzultovat navržený postup léčby, tak můžete vložit svůj dotaz online poradny, kde Vám naši lékaři rádi odpoví.

Online poradna?

Napište svůj dotaz do online poradny a náš lékař Vám rád odpoví. Chci vyzkoušet online poradnu!

21.04.2019

Červený flek na kůži

Dobrý den, Tento týden jsem si na noze našel 2 červené fleky jako po bodnutí hmyzem. Fleky jsou uprostřed rudě červené, okolí je mírně červené. Nesnesitelně to svědí , jeden flek je dokonce lehce nateklý a tepe mi v něm. Nevíte co mě mohlo bodnout popřípadě jestli by bylo dobré zajít k lékaři. Děkuji Vaněk

21.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Zkuste bodnutí dezinfikovat jodovým či alkoholovým dezinfekčním přípravkem, následně aplikovat Fenistil gel proti svědění, pokus se stav nezklidní, vyhledejte lékaře.

20.04.2019

Záda

Dobrý den, neskutečně mi vystreluje bolest do zad, dělá mi to velikou bolest při pohybu hlavně chození a vstávání z postele. Existuje nějaká možnost injekce na uvolnění? Neberu žádné léky, s ničím se neléčim, nemám ani fyzicky náročné zaměstnání, manželka říká že mám housera. Děkuji za jakoukoliv radu abych fungoval.

20.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Můžete zkusit suché teplo, přiložit termofr či teplýá ručník. Pokud jsou bolesti nesnesitelné, navštivte nejbližší pohotovostní službu, podají vám injekci od bolesti. 

17.04.2019

Promeskany termin preockovani proti klistove encefalitide

Dobry den, promeskal jsem termin preockovani proti encefalitide (do 09/2018). Podle verejne dostupnych informaci (napr. vakciny.net) je ale stale moznost posileni jednou vakcinou (namisto kompletniho ockovaciho cyklu). Je to skutecne tak? Dekuji Martin Klust

17.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pro tyto informace je vhodné obrátit se spíše na očkovací centrum. Nevím o kolikátou dávku se jedná pokud by to byl již tříletý interval, neviděla bych v tom až takový problém.

17.04.2019

Lékařský předpis na Xyzal 5 mg (90tablet)

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o vystavení Lékařského předpisu na léky na alergii, které užívám v pylové sezóně. Xyzal 5 mg (90tablet) Předem děkuji a jsem s pozdravem, 

17.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Obraťte se prosím telefonicky či mailem přímo na pobočku.

17.04.2019

Střevní problém v těhotenství

Dobrý den,jsem 17tt a v pondělí dopoledne jsem měla střevní problémy(průjem),k večeru měla pocit na zimnici,cítila se slabá(přisuzuji to i tomu,že jsem za celý den snědla 2 rohlíky),od úterý žádné problémy(kromě nedostatku energie z důvodu nízkého příjmu potravy).Chci se zeptat,zda si raději,vzhledem k těhotenství,mám nechat udělat nějaké testy/rozbory krve na nějaké bakterie/listeriózu apod?dekuji

17.04.2019 | MUDr. Hana Březinová

Odpověď na dotaz

Pokud jste nyní bez potíží, nevidí další vyšetření jako nutné. Spíše bych volila klidovější režim, vyhnula se dráždivé kořeněné nebo tučné stravě.